You are currently viewing Co wybrać: album, odbitki a może…

Co wybrać: album, odbitki a może…

Odbitki czy albumy- oto jest pytanie…

Zwieńczeniem pracy fotografa jest wydruk zdjęć z danej sesji. Dla mnie jest to jej dopięcie na przysłowiowy ostatni guzik. Oddaję produkt gotowy, w takiej formie i postaci, w jakiej sama chciałabym go widzieć u siebie w domu.

Kwestia, czy w ogóle drukować zdjęcia mam nadzieję, że jest dla Ciebie jasna, pisałam o tym w poprzednich wpisach. To co na papierze żyje, jest namacalnym dowodem, wspomnieniem, które nie zginie. Bez względu na okazję wykonania sesji jej efekty w postaci wydrukowanego, gotowego produktu to jedna z najważniejszych części składowych sesji.

Wtedy jednak pojawia się pytanie, które często słyszę z ust moich klientów: co wybrać? Album? Książkę? A może odbitki? Ogrom możliwości jest wielki więc postaram Ci się przybliżyć każdą z nich.

Odbitki

Odbitki są bardzo uniwersalne. Przede wszystkim klienci cenią je za możliwość ich ciągłej zmiany w rodzinnych ramkach ze zdjęciami. Odbitkami możesz dzielić się podczas spotkań rodzinnych, z przyjaciółmi. Możesz trzymać je na półce w albumie, możesz umieścić w stylowym pudełku tak, aby zawsze mieć je pod ręką i w każdym momencie wrócić wspomnieniami do pięknych chwil. Jaki rozmiar odbitek? To już sprawa indywidualna, jedni wolą mniejsze do albumów, inni większe do ramek. Ale każda ich forma to moc wspomnień w dłoniach.

Dla kogo? Dla osób, które cenią sobie częste zmiany wystroju, lubią piękne dodatki w zasięgu ręki.

Albumy

Klasyczne, do wklejania. A może w postaci książki? Tu najczęściej polecam Ci właśnie te drugie. Takie najczęściej wykonuję dla swoich klientów. Dlaczego? Wybieram zawsze najwyższą jakość albumów od Crystal Albums. Jestem zachwycona ich kolorami, jakością wydruków, dbaniem o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Jestem pewna tej jakości, bo sama ją sprawdziłam, takie albumy mam również dla siebie prywatnie. I mogę z czystym sumieniem Ci je polecić i dla Ciebie wykonać.

Czym charakteryzują się te albumy? Przede wszystkim okładka. Różne rodzaje obić- płótna, ekoskóry i moje ulubione, miziaste welurowe. Piękne, różnorodne kolory, idealne do każdej okazji. Sztywne karty, rozkładające się całkiem na płasko więc nawet zdjęcie na całej szerokości stron będzie dobrze widoczne, bez nieestetycznych załamań na środku. O jakości wydruku już wspominałam- mocno nasycone kolory, idealnie odwzorowane szczegóły w każdym detalu.

Dla kogo album? Dla każdego! Jakość albumów, jakie otrzymujesz została niejednokrotnie sprawdzona przez małe łapki moich dzieci 🙂 Co to oznacza? Że swój album możesz miziać, przytulać, dotykać, głaskać- bez obawy, że zostaną na nim mało eleganckie plamy czy odciski dziecięcych łapek. A to pewne, że np: sesja rodzinna lifestyle w takim opakowaniu będzie niejednokrotnie brana w dłonie i oglądana tysiące razy, również przez jej najmniejszych bohaterów. Dlatego masz pewność, że album będzie służył Ci niezmiennie przez kolejne lata.

A może zupełnie coś innego?

Foto obraz

Do łask wróciły ostatnio foto obrazy. Ale nie w wielkich, ciężkich ramach, ale w wersjach znacznie bardziej eleganckich. Dla moich klientów wybieram wydruki akrylowe. Świetna jakość wydruku na specjalnym papierze pokrywa gruba, 6-cio milimetrowa warstwa akrylowa. Daje to niesamowite wrażenie głębi obrazu. Płyta akrylowa umieszczona jest nad grubą płytą MDF, dzięki czemu obraz nabiera lekkości, masz wrażenie, jakby unosił się w powietrzu. Wrażenie WOW murowane! Polecam je szczególnie do sesji w stylu fine art czy portretów rodzinnych. Ale każde zdjęcie w takiej oprawie nabiera zupełnie innego wyrazu.

Dla kogo? Dla osób ceniących niebanalne dodatki, eleganckie wykończenia, nieszablonową ozdobę ściany.

Jak widzisz masz wiele możliwości pięknego wykończenia zdjęć ze swojej sesji. Rodzinna, narzeczeńska, kobieca? Ślub, chrzest, portret? Każda z nich nabierze pięknego wyrazu w idealnej oprawie.

Jeśli masz dodatkowe pytania do produktów, jakie znajdziesz u mnie skontaktuj się ze mną tutaj.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.