You are currently viewing Chrzest święty Kubusia

Chrzest święty Kubusia

Kubuś

Pierwsza, ważna uroczystość w dniu małego człowieka to często chrzest święty. Nie inaczej było w przypadku maleńkiego Kubusia, który wraz ze swoimi bliskimi zaprosił mnie do uwiecznienia tego ważnego w jego życiu momentu.

Choć obecne pandemiczne czasy zmieniły formę reportażu to nadal nie zmieniło się najważniejsze- idea tworzenia zdjęć reportażowych dla Was. Pewne momenty w życiu człowieka dzieją się raz. I nie powtórzy się ich, nie cofnie czasu. Jednak mamy narzędzia, które potrafią zatrzymać czas. To fotografie, dzięki którym na nowo, nawet po wielu latach możecie poczuć emocje tamtych chwil.

Często wydawać by się mogło, że ruchome obrazki potrafią więcej, że jak słychać, widać to że czuje się mocniej i wspomnienia jakoś łatwiej wracają. Ja czuję jednak od zawsze inaczej. Kiedy patrzę na stare filmy jeszcze rodem z czasów kaset video to i owszem, człowiek się pośmieje, popatrzy, a jak wyłączy nagranie to za chwilę o nim zapomina. Może wynika to z przesytu ruchomymi obrazkami? Może mamy dość scrollowania wszystkiego, przelatywania palcem czy guzikiem pilota? A zdjęcia pozwalają się zatrzymać. Pozwalają na bycie tu i teraz, na zatrzymanie się na dłużej, na kontemplowanie chwili. Nie wiem czy też tak macie, mam nadzieję, że też 🙂 Kiedy biorę do ręki zdjęcie wracają nie tylko wspomnienia tamtego dnia. Wraca zapach, smaki, uczucia ciepła w słoneczny dzień albo podmuchy zimnego wiatru sztormowego. To jest jak fizyczne doznanie tamtej chwili na nowo.

Dzień chrztu świętego Kubusia to pierwsza ważna uroczystość w jego życiu. To wielkie przeżycie również dla jego rodziny. Reportaż ten do najłatwiejszych nie należał. W ramach obostrzeń musiała być zapewniona spora odległość, nawet mnie jako fotografa od bohaterów tego dnia. Ale mimo utrudnień udało się stworzyć dla Maluszka album najpiękniejszych momentów z tego dnia. Kubuś spisał się dzielnie, nie zapłakał ani razu!!!!

Teraz, z tych pięknych wspomnień zostaje tylko stworzyć wyjątkowy album, który będzie przypominał Kubusiowi i jego najbliższym te ważne chwile.

Jeśli Ty również chciałbyś, abym uwieczniła dla Ciebie najpiękniejsze momenty skontaktuj się ze mną tutaj.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.